Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Alfa Romeo 156 Club

alfa romeo 156 club
Heureka.cz - porovnávej ceny a srovnávej produkty!

Kolísání teploty

Stává se vám také, že ručička teploměru stoupá hodně pomalu? Dosahne 90°C a po několika kilometrech klesne až k 75°C? A pak opět stoupá až k 90°C?

Alfa Romeo používá odlišný systém pro měření teploty než např. Opel, Audi, VW atp. Rozdíl je v podstatě v tom, že teplota stále stoupá a klesá, protože je zde termostat, který otevře chladící okruh, když teplota dosahne 90°C. Když se termostat otevře, vězšina relativně chladné vody opět schladí čidlo až k 70°C.

Alfa ukazuje okamžitou teplotu chladící kapaliny, kdežto většina ostatních aut pouze odhaduje PRŮMĚRNOU teplotu, proto se pohybuje velmi pomalu a neukazuje mezní hodnoty jako Alfa. Myslím si, že je to tak dobře, protože „normální“ řidič zpanikaří a ihned vyrazí do servisu zkontrolovat, zda-li je vše v pořádku. Ale Alfu řídí alfisti, kteří jsou Alfou fascinovaní a zároveň zběhlí a mají nadhled.

Tak zapomeňte na obtěžování servisáků, užívejte si Alfu, a rozumně kontrolujte množství všech provozních kapalin. Nezapomeňte také na benzín ;-).

Volně přeloženo z webu alfa156.net.komentáře