Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Alfa Romeo 156 Club

alfa romeo 156 club
Heureka.cz - porovnávej ceny a srovnávej produkty!

Kolísání výkonu motoru

Tento problém trápí mnoho alfistů. Zde je popsaných několik možných a nejčastějších příčin a jejich řešení.

Závadu mohou způsobovat tři rozdílné věci:

1.

Jeden problém může být voda steklá ke svíčce. Potom motor selhává když zrychlujete i když jedete normálně. Stává se to, když se motor ohřeje. Když se toto stalo mě, motor běžel jen na tři válce. Během několika minut to prostým vysušením vyřešil můj servisák.

2.

Jiný problém je, pokud máte malý výkon první 2 — 3 minuty po startu dokud je motor studený. Cítíte jako byste měli jen 30 koní, ale jinak běží motor normálně. Po několika minutách, jako by se něco přepne, a motor dostane obvyklý výkon. Může za to řídící jednotka (ECU), která limituje výkon, dokud je motor studený. Chiptuningem se tohoto problému zbavíte.

3.

Občas motor při studených startech špatně zrychluje, ale po několika sekundách sešlapávání plynového pedálu akcelerace pokračuje. Auto má stále problém tahnout, ale po pár sekundá se to zdá zase v pořádku a dál jedete bez problému. Často se to stává při horkých dnech, kdy auto parkujete na slunci. Potom při výskytu tohoto problému zkuste vypnout motor a znovu nastartovat. Jestliže to pomůže, může to znamenat problém s jednou z následujících věcí:

  • vadná lambda sonda
  • vadný senzor teploty vody
  • vadná váha vzduchu (nejčastější příčina a většinou nejdražší řešení)

Toto může být způsobeno zlomeným kabelem k váze vzduchu, ale to težko uvidíte. To můžete vyřešit vyříznutím vadného kusu kabelu, ale buďte opatrní!

Také může pomoci jen vyčištění váhy vzduchu, protože se občas zanese — návod zde.

Volně přeloženo z webu alfa156.net.komentáře