Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Alfa Romeo 156 Club

alfa romeo 156 club
Heureka.cz - porovnávej ceny a srovnávej produkty!

Oprava omezovače dveří

Jeden z problému u Alfy je rozlomení omezovače dveří. Kvůli vyřešení tohoto problému je nutné dveře rozebrat.

Začneme odšroubováním šroubů, které jsou ukryty v madlu dveří (musíte odendat spodní výplň, aby jste je uviděli) a šroubu u vnitřní kliky dveří. Pozor při odendavání krytky u kliky, je měkká a snadno se poškodí vrypem. Další šrouby jsou ukryty u reproduktoru. Kryt reproduktoru opatrně vycvakneme (jsou tam pírka) a pro lepší manipulaci odšroubujeme i reproduktor. Po odšroubování šroubů začneme odspodu vycvakávat čalounění. Pozor, u okna se musí čalounění vysunout směrem nahoru. Nezapomeneme, že máme ještě připojený výškový reproduktor.

Demontáž předních dveří #1 Demontáž předních dveří #2

Po úspěšném vymontování čalounění, začneme s demontáží vlastního omezovače. Pro snadnější manipulaci odmontujeme nejprve dva šrouby v rámu dveří, které poté jdou více otevřít a je zde lepší přístup k dalším dvěma šroubům. Při demontáži omezovače ze dveří velice opatrně strhneme (pokud ji tam ještě máme) umělohmotnou zástěnu (kterou tam potom nalepíme silikonem zpět). Po odšroubování omezovače tento vyndáme prostorem mezi rámem okna a plechem dveří.

Demontáž předních dveří #3 Demontáž předních dveří #4

Nejčastěji se u omezovačů ulomí patka se závitem pro šroub. Je dobré, že to není žádná litina a trochu šikovný kutil si s tím poradí. Nejprve musíme odstranit pružinu, která je pouze v dorazu a to zvládneme ve svěráku s masivnějším šroubovákem a odendáme přítlačnou pružinu s kolečkem, potom odbrousíme na těle omezovače roznýtovaný konec čepu procházející vodícím kolečkem a tento vyklepneme, půjde to trochu hůř je tam lisovaný. Opravíme (nebo si necháme opravit) tělo omezovače a vše v opačném pořadí smontujeme. Pozor pouze u odbroušeného čepu, je osazený a seříznutý. Musíte ho trochu zbrousit pilníkem a zakápnout svářečkou.

Pokud se vše podařilo, ušetřili jsme zhruba tisíc korun.

Za návod a fotografie děkuji Mirkovi.komentáře