Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Alfa Romeo 156 Club

alfa romeo 156 club
Heureka.cz - porovnávej ceny a srovnávej produkty!

Rozvody

Jak často byste měli měnit rozvody a na co si dát pozor? U nás se v manuálu píše 120 tisíc km, ale v jiných zemích dokonce jen 60 tisíc, čemu věřit?

Oficiální tovární informace o rozvodech říkají, že se mají měnit každých 120 tisíc kilometrů nebo každé 3 roky. Podle toho, co nastane dřív.

Nicméně oficiální čísla od norských, dánských a švédských importérů jsou 80 tisíc kilometrů nebo každé 3 roky.

Pro Alfy s motorem 2.0 TS změnil švédský importér doporučený interval výměny dokonce na 60 tisíc kilometrů nebo 3 roky, protože v extrémním chladu má napínací kladka a její osa tendenci praskat. Nad tím by se měli zamyslet všichni alfisté ze severských oblastí. Napínací kladka by měla být měněna současně s rozvodovým řemenem, není to ani o moc víc práce, když už je řemen dole. Při nejmenším chtějte v servisu zkontrolovat její stav. Ale já ji vždy měním — je lepší mít novou než později litovat.

Bohužel je zde dost alfistů, kterým rozvodový řemen praskl, tak buďte opatrný! Náklady na výměnu rozvodového řemene jsou v porovnání s opravou potkaného motoru minimální!

Měli byste také pamatovat na ČASTOU kontrolu oleje. Kontrolujte tak často, jak jen je to možné. Některé Alfy olej žerou, některé ne.

Volně přeloženo z webu alfa156.net.komentáře