Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Alfa Romeo 156 Club

alfa romeo 156 club
Heureka.cz - porovnávej ceny a srovnávej produkty!

Váha vzduchu — čištění

Než začnete shánět novou váhu vzduchu, zkuste tu svou vyčistit! Prodloužíte tak mnohonásobně její životnost.

Je známo, že váha vzduchu může být příčinou mnoha problémů. Ve většině případů, kdy motor hůře běží, je špatný senzor váhy vzduchu. Bohužel systém diagnostiky Alfa Romeo vám neřekne, že jde o tento problém.

Před tím, než půjdete se svým problémem do servisu nebo koupíte novou váhu vzduchu, je dobrý nápad nejdříve ji vyčistit. Váhu vzduchu lze velice snadno vymontovat. Když ji vyndáte, můžete ušetřit nějaké peníze, protože senzor váhy vzduchu je docela drahý. Ale když nebudete opatrný, můžete si také přihoršit, protože senzor váhy vzduchu je velice citlivý!

Problémem je starý olej a prach na měřícím vlákně uvnitř senzoru, které pak dává špatná data. Do motoru se potom pouští buď moc nebo zase málo paliva, protože výstup z váhy vzduchu je chybný.

Váha vzduchu Váha vzduchu

Jsou zde dva šrouby se speciálním druhem cvočku uprostřed, takže by se hodil nějaký speciální nástroj. Odpojte kabelovou zástrčku a odšroubujte ty dva šrouby. Zlehka vytáhněte senzor ven.

Pro vyčištění měřícího vlákna použijte čistič na elektroniku (takový druh, který nezanechává žádné zbytky). Stříkněte ho do malé dírky na konci senzoru a pokračujte žlábkem až k dírce na spodku senzoru.

Eventuelně můžete senzor jen vložit do isopropylalkoholu. Poté zlehka foukáním vysušit nebo ho jen nechat několik minut vysychat. Přišroubujte senzor zpět do vozu a vyzkoušejte, jestli Alfa jede tak jak by měla. Jestliže funguje, ušetřili jste hromadu peněz. Pokud ne, měli byste se objednat do nejbližšího servisu.

Tento trik bohužel nefunguje u všech, ale mě pomohl.

Volně přeloženo z webu alfa156.net.komentáře